USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
POLİTİKA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONYA'NIN 3 MAHALLESİ İÇİN İMZAYI ATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Konya kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Konya'nın merkez ilçelerine bağlı 3 mahallede DSİ tarafından toplulaştırma yapılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONYA'NIN 3 MAHALLESİ İÇİN İMZAYI ATTI
15-03-2023 10:47
KONYA
Google News

Devlet Su İşleri (DSİ) 4. Bölge Müdürlüğünce Konya'nın Karatay ve Meram İlçelerine bağlı 3 mahallede arazi toplulaştırmasına gidilecek. A

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İMZALI KONYA KARARI

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Karatay ilçesi Esentepe Mahallesi ile Meram ilçesi Çarıklı ve Kaşınhanı Mahallelerinde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak. Söz konusu yerlerdeki arazi toplulaştırma kriterlerine uygun olmayan yerler ile teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk alanlar ve yoğun sabit tesis bulanan alanlar toplulaştırma dışında bırakılacak.

cumhurbaskani-erdogan-konyanin-3-mahallesi-icin-imzayi-atti.jpg

ARAZİ TOPLULAŞTIRMALARININ AMACI

Arazi toplulaştırmaları ile farklı nedenlerden dolayı ekonomik anlamda tarımsal faaliyetlerin sürdürülemediği şekilde parçalanan, dağılan, parseli bozuk şekillerde olan arazilerin; devlet eliyle ya da sahiplerinin talepleri üzerine tarım yapılabilmesi için şekillendirilmesi ve düzenlenmesi amaçlanıyor.

Kaynak:Haber Dairesi


Editor : Eray Yetkin
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
sanalbasin.com üyesidir