USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
POLİTİKA

Kabine Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, iki haftalık aranın ardından yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda deprem ve sel felaketi ile seçim öncesi çalışmalar ele alınacak.

Kabine Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor
20-03-2023 10:12
20-03-2023 10:16
Google News

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, iki haftalık aranın ardından yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanacak. Toplantıda ülke gündemine dair önemli konular görüşülecek.

DEPREM VE SONRASINDA YAŞANANLAR ELE ALINACAK

Toplantıda Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 ilimizi etkileyen deprem ve sonrasında yaşananlar ele alınacak.

Deprem bölgesindeki son durum, afetlerin açtığı yaraların sarılması için atılacak adımlar, depremzedelere yönelik yardımlar kapsamlı şekilde değerlendirilecek.

Geçiş sürecinde oluşturulan konteyner kentlerdeki çalışmalar ve kalıcı konutların inşa sürecinde gelinin son durum görüşülecek. Şanlıurfa ve Adıyaman'daki sel felaketleriyle ilgili de son durum incelenecek, ilgili bakanların yapılan çalışmalar hakkında kabineye bilgi vermesi bekleniyor.

2020/10/20/cumhurbaskanligi-kabinesi.jpg

SEÇİM DEĞERLENDİRMELERİ YAPILACAK

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın bir diğer gündem maddesi ise 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri olacak.

Milletvekili listeleri, bakanların vekil olup olmayacağı, seçime yönelik çalışmalar toplantının önemleri gündem maddelerinden olacak. Bunların yanı sıra dış politika ve terörle mücadeleye de değinilecek.

TOPLANTI SONRASI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

İki haftalık aranın ardından gerçekleştirilecek Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunacak.

2020/11/04/erdogan-kabine.jpg


Editor : Buğra Koçak
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
sanalbasin.com üyesidir