USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EREĞLİ HABERLERİ

KONYALI HASANŞEYHLİLER PİKNİKTE BULUŞTU

Konya ili, Meram İlçesi'ne bağlı Hasanşeyh Köyü sakinleri, İzmir'de hizmet gören derneklerince her yıl geleneksel olarak düzenlenen piknik şöleninde buluştu.

KONYALI HASANŞEYHLİLER PİKNİKTE BULUŞTU
22-05-2023 19:15
22-05-2023 19:21
KONYA
Google News

Mayıs ayının güzel bir hafta sonunda Buca Hüseyinoğulları piknik alanında, Konya Hasanşeyh'liler Derneğince gerçekleştirilen bahar şölenine, İzmir'de yaşayan Konyalılar ve köy sakinleri büyük ilgi gösterdi. Çeşitli aktivitelerle süren piknik, büyük şehirlerin baskısından bir an olsun ayrılan Konyalılar için unutulmaz bir gün oldu. Sımsıcak sohbetler, müzik, hediye çekilişleri, oyunlar ve çeşitli sosyal aktivitelerle geçen piknikte Konyalılar gönüllerince eğlendi.

 HASANŞEYH KÜLTÜR MERKEZİ GELİYOR

 Birlik beraberlik duygusuyla hareket ettiklerini belirterek ortak bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ali Devebacak ve Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Çilenk;

 "Köy kültüründen uzak yaşamak zorunda kalan çocuklarımız ve geçmişin tanıkları yaşlılarımız bu tür etkinliklerle, köy ortamını teneffüs etmekte, akrabasını ve köylüsünü yakından tanımaktadır. Böyle bir vuslata vesile olduğumuzdan dolayı çok mutluyuz. Umarız hemşehrilerimiz de memnun kalmışlardır. Ancak şunu da söylemek gerekir; artık büyük düşünmemizin zamanı gelmiştir. Biliyoruz ki, yumruğumuzu bir yere vurmamız halinde yapamayacağımız işler yoktur. Bu bağlam ve cesaretle dernek yönetimimizce alt yapısı kurgulanan "Hasanşeyh Kültür Merkezi" ni köylülerimize kazandırmak üzere, İzmir'de yeni bir yer alımının araştırmasını sürdürüyoruz. Bu projemiz için köylülerimizin ve hayırsever işadamlarımızın ilgi ve yardımlarını bekliyoruz. Piknik etkinliğinde bizleri yalnız bırakmayan eş – dost ve STK 'nın  temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ederiz." Dediler.

 ÇOCUKLARIN SEVİNCİ GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

 Doyumsuz eğlence ile mutlulukları zirve yapan çocuklar güne damgasını vurdular. İp çekme ve yumurta taşıma yarışması, sandalye oyunu, palyaçolar ve pamuk helva minikleri çok mutlu ederken, dağıtılan hediyeleri kucaklarından bırakmadılar. Büyüklerin de bazı oyunlara iştirak ettiği günde zaman zaman komik anlar yaşanırken, Konya Kaşık ekibi yöresel oyunları ile misafirleri coşturdular.

 Yerel sanatçı Niğdeli Ferdi'nin sesi ve sazı ile süren bahar şenliğine, kendisi de bir Hasanşeyh'li olan Konyalılar Federasyonu Başkanı Yusuf Devebacak, canlı bir performans sergileyen Ressam Şerife Türker ve Muratla Gezinti de katıldı. Bazı köy ve kasaba derneklerinin de konuk olduğu piknik programı; geride mangal koku ve dumanları, çocuk çığlıkları ve katılımcılara sıcak anılar bırakarak son buldu.


Editor : Buğra Koçak
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler
Reklamı Geç
sanalbasin.com üyesidir