USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EREĞLİ

Ereğli Devlet Hastanesi'nde ‘MR’ isyanı

Ereğli Devlet Hastanesi'nde uzun süredir arızalı olup çalışmayan MR cihazı hastaları en sonunda isyan ettirdi.

Ereğli Devlet Hastanesi'nde ‘MR’ isyanı
30-08-2023 12:13
30-08-2023 12:18
KONYA
Google News
Ereğli Devlet Hastanesi'nde uzun süredir arızalı olup çalışmayan MR cihazı hastaları en sonunda isyan ettirdi. İmkanı olan hastaların çevre illerdeki özel hastanelerde MR çektirdiklerini belirterek, İmkanı olmayan Ereğli'li vatandaşlar “Rezil olduk” sözleriyle tepkilerini dile getirdi. Hastanede uzun zamandır bozuk olan MR cihazlarının hala neden yaptırılmadığı da merak konusu oldu.
HASTALAR REZİL OLDU
Ereğli Haber Ajansına ulaşan bir hasta adeta isyan etti. MR cihazının çalışmadığını söyleyen hasta, “Rezil olduk” diyerek isyan etti. MR çekilemediği için mecburen taburcu olduklarını söyleyen hasta, tanı koyulamadığını belirtti.
KEPAZELİK DİZ BOYU
Kendi imkanlarıyla başka hastanelerde MR çektirdiklerini belirten hasta, "Ereğli'nin MR cihazı  çalışmaz mı? Kepazelik diz boyu, 20 gün sonraya randevu veriyorlar." İfadelerini kullandı.
CİHAZLAR HALA TAMİR ETTİRİLMEDİ
Öte yandan Ereğli Devlet Hastanesi'nde skandallar bununla sınırlı kalmadı. Hastanenin acil müdahale ve tanı odalarının hijyenden yoksun ve pislik içerisinde olduğu vatandaşlar tarafından dile getirilirken, hem MR cihazının uzun  zamandır neden tamir ettirilmediği, hem de hijyenin ve temizliğin esamesi bile okunmayan Ereğli Devlet Hastanesi yönetiminin bu konuda nasıl bir adım atacağı akıllarda soru işareti olarak kaldı.


Editor : Buğra Koçak
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
sanalbasin.com üyesidir