USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EREĞLİ

VİCDANSIZ ANTRENÖRE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İddiaya göre; Sümer Futbol Yaz Okulu’nda eğitim gören Sami Efe Güzeller, futbol oynadığı sırada antrenörün oğluna faul yaptı. Antrenör Halil A., duruma sinirlenip Güzeller’i darp etmişti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Antrenör Halil. A. ya soruşturma başlattı

VİCDANSIZ ANTRENÖRE SORUŞTURMA BAŞLATILDI
04-09-2023 16:13
04-09-2023 16:24
KONYA
Google News

Olay, geçtiğimiz günlerde ilçemiz Ereğli'de yaşanmıştı.

TEKME TOKAT SALDIRDI

İddiaya göre; Sümer Futbol Yaz Okulu’nda eğitim gören Sami Efe Güzeller, futbol oynadığı sırada antrenörün oğluna faul yaptı. Antrenör Halil A., duruma sinirlenip Güzeller’i darp etti.

O ANLAR KAMERADA

Yaşananlar, futbol sahasının güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde; futbol oynandığı sırada bir çocuğun antrenörün oğluna faul yaptığı, diğer öğrencilerin tepki gösterdiği, bu sırada antrenörün koşarak gelip çocuğun boğazına sarıldığı sonra tokat attığı ardından da iteklediği, çocuğu tellere sıkıştırıp yeniden darp ettiği, çocuğun aldığı darbe ile yere düştüğü, antrenörün yerdeyken tekmelediği yer alıyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ayrıca olayın ardından öğretmen Halil A. hakkında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce soruşturma başlatıldı, iki müfettiş görevlendirildi.

“POLİS MERKEZİNE GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Oğlu antrenör tarafından darp edilen baba Ümit Güzeller, olay hakkında konuştu.

Güzeller, “Oğlum beni iş yerinde çalışırken aradı. Öğretmeni tarafından tekme tokat dövüldüğünü söyledi. Olayın görüntülerini attı. O anları izleyince şok oldum. Strese girdim ve çocuğumu kurstan aldım, hastaneye götürüp darp raporu aldım. Polis merkezine giderek şikayetçi oldum. Böyle eğitimci olmaz. Bugün benim çocuğuna yapan yarın başkanın çocuğuna da yapar. İlgili makamlara sesleniyorum ve gereğinin yapılmasını istiyorum. Çocuğumu darp ediyor.

“GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE İNSANLIKTAN UTANDIM”

“Ben bir babayım, benim yüreğim dayanmıyor” diyen Ümit Güzeller şunları söyledi:

“Görüntüleri izleyince insanlıktan utandım. Şok oldum elim, ayağım titredi. Hocayı aramak istedim ancak telefonu çeviremedim, arkadaşlarımın yardımıyla yerimden kalktım. Oraya nasıl gittim hatırlamıyorum.

Kanunlara güveniyorum. Gerekli yerlere başvurularımı yaptım. Böyle öğretmenlerin görev yapmasını istemiyorum. Benim çocuğum kendi çocuğuna faul yaptığı için yedirememiş, o yüzden kendisine hakim olamadığını söylüyor. Çocuğumu darp ediyor. Ben bir babayım, benim yüreğim dayanmıyor”


Editor : Buğra Koçak
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
sanalbasin.com üyesidir