USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EREĞLİ

Zafer Partisi Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Av. Emin Akay'dan Basın Açıklaması

Zafer Partisi Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Av. Emin Akay, son dönemde meydana gelen olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Zafer Partisi Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Av. Emin Akay'dan Basın Açıklaması
09-05-2023 17:36
KONYA
Google News
Akay yaptığı açıklamasında;
"Maalesef dün Ata İttifakı Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Dr. Sinan Oğan’ın Van'daki seçim çalışmalarını tamamlayıp akşam üzeri Adıyaman'a geçmek için yola çıkan seçim otobüsleri Silvan'da saldırıya uğramıştır. Yine dün Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’daki mitingi esnasında taşlı saldırı düzenlenmiş pek çok vatandaşımız bu menfur saldırı neticesinde yaralanmıştır. Her iki saldırı hakkında da soruşturma işlemleri başlatılmıştır. 
Öncelikli olarak gerçekleşen her iki saldırıyı da kınıyor, yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 
Haftasonu yapılacak olan 13.Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi bu tür menfur saldırıların ortaya çıkması, hele ki iktidar paydaşlarının mevcut söylemleri göz önüne alındığında, halkımızı galeyana getireceği ve manipüle edeceği açıktır. 
Değerli vatandaşlarım;
Saldırılarla korku iklimi yaratmaya çalışanlara en güzel cevabı, 14 Mayıs’ta sandıklarda vereceğinize yürekten inanıyorum. Gerek seçim öncesi gerek seçim sonrası oluşabilecek provokasyonlara izin vermeyelim. İrademizi sandıklarda gösterelim. Köhnemiş siyasilerin tarihin tozlu sayfalarında yer almalarını sağlayalım. Cumhuriyetimizin 100.Yılında millete efendi olanları değil efendisi millet olanları seçelim. Sosyal medyalarda ve basında yer alan anketlere inanıp liyakatsiz adayları desteklemeyelim. Korku ve terörden beslenenlere cevaz  vermeyelim. Sakin olalım ve özellikle seçim güvenliğini sağlayalım. Allah izin verirse seçim neticesinde Zafer bizim olacaktır. 
Tekrardan gerçekleşen her iki menfur saldırıyı kınıyor, yaralanan ve zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. " Dedi.

Editor : Eray Yetkin
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
sanalbasin.com üyesidir