USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
KONYA

Konya’da MHP 1 ilçede kazanabildi

Konya’da Cumhur İttifakı ortaklarından MHP, adaylarının yarıştığı 6 ilçeden birinde seçimi kazabildi. Akören Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı İsmail Arslan galibiyetini ilan eden tek MHP’li isim oldu.

Konya’da MHP 1 ilçede kazanabildi
01-04-2024 00:40
01-04-2024 00:42
KONYA

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Konya’da Cumhur İttifakı ortaklarından MHP 6 ilçede aday gösterdi.

Bu ilçeler; Akören, Çumra, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli ve Halkapınar oldu. Vatandaşlar sandık başına gitti ve kendilerini 5 yıl boyunca temsil edecek yeni dönem idarecilerini seçti.

Kesin olmayan sonuçlara göre MHP’nin Konya’da galibiyet ilan ettiği tek ilçe Akören oldu.

Çumra, Doğanhisar ve Emirgazi’de YRP, Ereğli’de CHP, Halkapınar’da ise BBP’nin adayları ipi göğüsledi.

AKÖREN’DE KUTLAMA YAPILIYOR

Akören’de Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ve MHP’nin destekçileri kutlamalara başladı. İlçede İsmail Arslan’ın yeniden Akören Belediye Başkanı seçilmesi kutlanıyor.

İSMAİL ARSLAN KİMDİR?

1971 yılında Konya’nın Akören ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Akören'de tamamladı. İş hayatına 1991 yılında Etibank Genel Müdürlüğünde Bilecik ilinde memur olarak başladı. Askerlik görevini Nevşehir'de jandarma çavuş olarak yaptıktan sonra 1997 yılında Seydişehir Ziraat Bankasına şef yardımcısı olarak atandı. 2001 yılında Konya Tarım İl Müdürlüğünde Muhasebe biriminde çalıştı. Ara verdiği eğitimine devam ederek Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektrik bölümünden mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Akörenliler Derneğinde 2 yıl muhasip olarak ve Akören Dergisinde de yayın kurul üyesi olarak görev yaptı. 2005 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde ve Selçuk Üniversitesi Selçuk Tıp Fakültesinde Döner Sermaye İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Mali İşler ve Muhasebe Sorumlusu olarak çalışmakta iken istifa ederek Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Akören Belediye Başkanlığına seçildi. İsmail Arslan, 31 Mart 2024 yılında yapılacak seçimlerde yeniden MHP’nin Akören İlçe Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. 2024 seçimlerinde yeniden seçilen Arslan evli ve iki çocuk babası.

HABERDAİRESİ


Editor : Buğra Koçak
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER
sanalbasin.com üyesidir